Mainská mývalí kočka = něžný obr

Mainské mývalí kočky se těší v poslední době velké oblibě a to hlavně díky svému impozantnímu vzhledu, ale také své povaze.

gallery_garden_four

Mainské plemeno se řadí mezi největší plemena koček a do povědomí se dostaly díky své přátelské avšak nevtíravé povaze. I přesto, že se jedná o společenské plemeno, které se rádo účastní dění v domácnosti, nejsou to "závisláci", kteří by vyžadovali neustálou pozornost. Velmi dobře se snáší s ostatními kočičkami, pejsky i dětmi. Jedná se o velmi inteligentní plemeno, které se dokáže lecčemu naučit.

Mainské kočky jsou poměrně aktivní a potřebu hrát si neztrácí ani v dopělém věku. Jedná se o velmi zdatné lovce a skokany. Velmi typické je pro ně jemné mňoukání, připomínající holubičí vrkání.

Péče o mainské mývalí kočky není nikterak náročná či speciální. Mnoho lidí často odrazuje jejich polodlouhá srst, avšak jedná se o zbytečné obavy. Kočkám s kvalitní srstí stačí občasné vyčesání. Ovšem díky své stavbě těla a velikosti, kocouři v dospělosti dosahují váhy až 10 kg, kočičky bývají drobnější, je třeba dbát na kvalitní a plnohodnotnou stravu.

gallery_garden_four

V naší chovné stanici věnujeme kočičkám veškerý volný čas. Žijí v naší domácnosti jako plnohodnotní členové, což je následně dobře viditelné na jejich povaze a chování a také povaze odchovaných koťátek. Koťata jsou plně socializovaná, nebojácná a velmi aktivní a hravá. Koťátka odchází standartně ve věku 13 týdnů, plně naočkovaná a odčervená.